MARENDA UČENIKA

TJEDAN

1.10.2018. do 12.10.2018

PON     krafna čaj i jabuka
UTO mljeveno meso  i pašta
SRI čoko pahuljice, mlijeko i namaz
ČET

sirni namaz čaj i puding

PET riblji štapići špinat i krumpir
PON sendvić i sok
UTO pureći rižoto
SRI griz na mlijeku
ČET

miješano varivo /junetina/

PET grah kaša i kobasica

« Studeni 2018 »

Koliko vremena provedeš na internetu ili društvenim mrežama?

OVISNOSTI
Brosura za roditelje.pdf

Obilježavanje Dječjeg tjedna

Tijekom mjeseca listopada u školi se obilježio Dječji tjedan. Savez društva „Naša djeca“, preporučio je temu „Odgoj djece za očuvanje kulturne baštine“.

Slijedom toga pedagoginja i knjižničarka škole dogovorile su aktivnosti koje će podsjetiti učenike na vrijednost tradicije i običaja našega kraja.

Uz pomoć materijala sa 160-te obljetnice Dana  škole Skrad te Zbornika pisanih radova učenika Gorskog kotara, pedagoginja je pronašla priče koje govore o životu našega kraja, od prije nekih 100-tinjak godina. Priče su to o ljubavima i ofiranju nekad, o pripremi i odlasku djece u školu, o jednoj djevojčici Štefici, a našla se tu i jedna bajka. Tekst je prilagođen uzrastu učenika. Na satovima razrednika pedagoginja je učenicima pričala spomenute priče.

Učenici su se začudili koliko je ofiranje bilo ozbiljno, odvijalo se u prisustvu odraslih.

Mladi se tada nisu smjeli odvajati i izolirati, držati se za ruke, a kamoli poljubiti.

Zanimljivo im je bilo čuti kako nekad nije bilo sanitarnih uvjeta za obavljanje osnovne higijene, djeca nisu imala dovoljno odjeće i obuće, pješačili su do škole kilometrima, a posebno su se zgrozili kada su čuli da su učitelji takozvanu „vrajžu decu“ smjeli udarati. Još jedan važan podatak, roditelji su morali plaćati novčanu kaznu ako dijete neopravdano izostaje iz škole.

Baš svi, zaključili su kako je lakše i bolje živjeti u današnje vrijeme. Netko od njih je čak spomenuo da su današnja djeca razmažena jer sve imaju.

Nakon priča i razgovora uslijedio je ineraktivni dio sata, a to je oživljavanje i demonstracija igre lastika ili Gumi gumi te igranje Školice.

Interes se definitivno pojavio kod učenika, ali i iznenađenje radi činjenice o tome koliko današnja djeca imaju slabu koordinaciju pokreta (vjerojatno jer se vrlo malo igraju vani po parkovima i igralištima, a više sjede za računalom), osjećaja za ritam i uopće tjelesnu vještinu potrebnu za igranje lastika, koju su starije generacije igrali vrlo tečno i spretno.

Učenici 3.r. s knjižničarkom i pedagoginjom Škole posjetili su Hrvatsku čitaonicu sela Kuti, vrijedan dio kulturne baštine goranskog kraja.

Kroz priče i posjet učenicima smo približili dio kulturne baštine Skrada i goranskog kraja.

Pripremila: Ingrid Šimičić, pedagog

objavio: VJEKOSLAV PINTAR   datum: 24. 10. 2018.

DOGAĐANJA

EDUKACIJA ON LINE UČENJE - LINK ZA PRIJAVU

EMA EDU.pdf

UČITELJI

Molim učitelje koji nisu dostavili  planove i prograne RN, IN, INA i IŠA da ih dostave do 12. listopada 2018 na meil: vpinta@gmail.com

VIJEĆE RODITELJA -

ŠKOLSKI ODBOR -  30.10.2018. u 17 sati

SJEDNICA RAZREDNA VIJEĆA I UČITELJSKO VIJEĆE - 8.11.2018. u 14 sati

Elektronska sjednica Školski odbor -

PISANI ISPITI

ODGODE ISPITA

1. Pisana provjera znanja iz matematike - 2. razred -  brojevi do 100,  planirana za 5.10.2018. odgađa se za 12.10.2018. zbog potrebe dodatnog  uvježbavanja gradiva

2. Pisana provjera - engleski j - 2.-3.  razred PŠ Kupjak - se premješta s 16.10. na 30.10. 2018.

3. Pisana provjera - engleski j - 8. razred - se odgađa za 23.10. 2018.

4.Pisana provjera znanja iz matematike - 3. razred   planirana za 14.11.2018. odgađa se za 22.11.2018. zbog potrebe dodatnog  uvježbavanja gradiva

5. Pisana provjera znanja iz matematike - 2. razred -    planirana za 14.11.2018. odgađa se za 26.11.2018. zbog potrebe dodatnog  uvježbavanja gradiva

ŠKOLA ZA ŽIVOT

OVDJE JE EKSPERIMENTALNI PROGRAM "ŠKOLA ZA ŽIVOT" KOJI MOŽETE OTVORITI KLIKOM NA DONJI DOKUMENT

VRTIĆ UPISI NOVO

SVE O UPISIMA U DJEČJI VRTIĆ U NOVOJ RADNOJ GODINI 2018-2019. GODINI MOŽETE SAZNATI  NA LINKU:  http://os-skrad.skole.hr/skola/vrtic

IZLETI I SMOTRE

ZA RODITELJE

Roditeljski sastanci:

JAVNI POZIV-IZLETI

INFO

LINK:    http://os-skrad.skole.hr/razredi/raspored

ZA RODITELJE

Obavještavaju se roditelji o postupanju škole u slučaju neprimjerenog korištenja tehničkih naprava za vrijeme nastavnog procesa. Postupanje škole možete vidjeti u dokumentu koji će se nakon tri uzastopna ista prekršaja dostavljati roditelju na potpis.

LOGO ŠKOLE

TOČNO VRIJEME

GOSTUJU U ŠKOLI

cokolada.mp4

JAVNA RASPRAVA

Nacrt  Prijedloga Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

ŠKOLSKI LISTOVI

OVDJE MOŽETE VIDJETI ŠKOLSKE LISTOVE U PDF FORMATU

ŠTO UČENICI OČEKUJU OD UČITELJA?

Lokalno
 • SKRAD