MARENDA UČENIKA

TJEDAN

1.10.2018. do 12.10.2018

PON     krafna čaj i jabuka
UTO mljeveno meso  i pašta
SRI čoko pahuljice, mlijeko i namaz
ČET

sirni namaz čaj i puding

PET riblji štapići špinat i krumpir
PON sendvić i sok
UTO pureći rižoto
SRI griz na mlijeku
ČET

miješano varivo /junetina/

PET grah kaša i kobasica

« Studeni 2018 »

Koliko vremena provedeš na internetu ili društvenim mrežama?

OVISNOSTI
Brosura za roditelje.pdf

PEDAGOG

Dragi učenici, našlo se malo mjesta i za mojih nekoliko riječi na našem Webu.

Vaša sam pedagoginja  već pet godina.

U Skradu mi je ugodno raditi, sa svim kolegama se mogu dogovoriti oko svega, a s djecom sam u OK odnosima i to mi je jako važno.

Živim u Rijeci, a ovaj tekst pišem u jednom od najhladnijih dana u godini i moram reći da je putovati po mećavi prava pustolovina, kako bi rekao moj uskoro devetogodišnji i obožavani sin Dario.

Mnogo ljudi, ili bolje reći baš svatko, pita što to pedagog u školi radi. Početak mog odgovora je prvo uzdah  pa malo razmišljanja i onda,  kada počnem pojašnjavati, sugovornik me uglavnom zaustavi jer mu se ne da više slušati. Naime, pedagog u školi radi „svašta“ i ne postoje dva pedagoga koji rade jednako. Mi pedagozi smo svojevrsna servis-služba manje ili više uspješna.

Bavim se „papirnatim poslovima“, što znači – dopisi, izvješća, analize, statistika  pa tako iznova,  zatim surađujem s učiteljima, roditeljima , ravnateljem, s izvanškolskim ustanovama poput Centra za socijalnu skrb, školskom liječnicom pa i policijskim snagama,…  da ne nabrajam.

Najviše me veseli rad s učenicima na satovima razrednog odjela ili za vrijeme razgovora u mom kabinetu, a najponosnija sam kada mi se učenici sami obrate. Nažalost, nemam uvijek prave odgovore i rješenja, ali mislim da je bitno saslušati učenike  i usmjeriti ih nekim boljim i ljepšim mislima.

Prije nekoliko godina stavila sam na svoju oglasnu ploču sandučić povjerenja. Prvo je vrijeme sandučić bio pun vaših pisama koja sam s nestrpljenjem otvarala i odgovarala na njih. Nakon tog prvog valainteresa - sandučić spava, vi više ne pišete pisma pa vas ovim putem pozivam da to činite kada imate potrebu obratiti mi se za  pomoć.

U školi nas je jako malo, imamo čak i razrednih odjela od dva učenika, ali ako se osvrnete po školi vidjet ćete sav svoj trud, rad, kreativnost, znanje, misli i osjećaje. Naše priredbe su bogate, šarene, sadržajne - pokazatelj su strpljenja i ulaganja i učiteljica i učenika. Ima nas na raznim natjecanjima i natječajima, kulturnim i sportskim događanjima, predstavljanjima škole izvan mjesta, i sl.

Postoji, kao u svakoj zajednici, i druga strana: trčanje, gurkanje, manje svađice, ali to je dio odrastanja. Na takve situacije uvijek reagiramo i želimo djecu senzibilizirati za život u školi, ali i za razumijevanje i prihvaćanje drugih i toleriranje različitosti.

Mogla bih tako nastaviti, ali nema potrebe da previše duljim – naime, želim da onaj tko započne čitati ovaj članak, pročita članak do kraja.

Dragi čitatelju, želim ti sretno školovanje, posao, život!

Uživaj, smij se i raduj - iskoristi svaki dan!

Vaša pedagoginja, Ingrid!

DOGAĐANJA

Javno savjetovanje o nacrtu Odluke o donošenju predmetnih kurikuluma i kurikuluma međupredmetnih tema

link dolje

UČITELJI

Molim učitelje koji nisu dostavili  planove i prograne RN, IN, INA i IŠA da ih dostave do 12. listopada 2018 na meil: vpinta@gmail.com

VIJEĆE RODITELJA -

ŠKOLSKI ODBOR -  30.10.2018. u 17 sati

SJEDNICA RAZREDNA VIJEĆA I UČITELJSKO VIJEĆE - 8.11.2018. u 14 sati

Elektronska sjednica Školski odbor -

PISANI ISPITI

ODGODE ISPITA

1. Pisana provjera znanja iz matematike - 2. razred -  brojevi do 100,  planirana za 5.10.2018. odgađa se za 12.10.2018. zbog potrebe dodatnog  uvježbavanja gradiva

2. Pisana provjera - engleski j - 2.-3.  razred PŠ Kupjak - se premješta s 16.10. na 30.10. 2018.

3. Pisana provjera - engleski j - 8. razred - se odgađa za 23.10. 2018.

4.Pisana provjera znanja iz matematike - 3. razred   planirana za 14.11.2018. odgađa se za 22.11.2018. zbog potrebe dodatnog  uvježbavanja gradiva

5. Pisana provjera znanja iz matematike - 2. razred -    planirana za 14.11.2018. odgađa se za 26.11.2018. zbog potrebe dodatnog  uvježbavanja gradiva

ŠKOLA ZA ŽIVOT

OVDJE JE EKSPERIMENTALNI PROGRAM "ŠKOLA ZA ŽIVOT" KOJI MOŽETE OTVORITI KLIKOM NA DONJI DOKUMENT

VRTIĆ UPISI NOVO

SVE O UPISIMA U DJEČJI VRTIĆ U NOVOJ RADNOJ GODINI 2018-2019. GODINI MOŽETE SAZNATI  NA LINKU:  http://os-skrad.skole.hr/skola/vrtic

IZLETI I SMOTRE

ZA RODITELJE

Roditeljski sastanci:

JAVNI POZIV-IZLETI

INFO

LINK:    http://os-skrad.skole.hr/razredi/raspored

ZA RODITELJE

Obavještavaju se roditelji o postupanju škole u slučaju neprimjerenog korištenja tehničkih naprava za vrijeme nastavnog procesa. Postupanje škole možete vidjeti u dokumentu koji će se nakon tri uzastopna ista prekršaja dostavljati roditelju na potpis.

LOGO ŠKOLE

TOČNO VRIJEME

GOSTUJU U ŠKOLI

cokolada.mp4

JAVNA RASPRAVA

Nacrt  Prijedloga Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi

ŠKOLSKI LISTOVI

OVDJE MOŽETE VIDJETI ŠKOLSKE LISTOVE U PDF FORMATU

ŠTO UČENICI OČEKUJU OD UČITELJA?

Lokalno
 • SKRAD