eTwinning projekti u našoj školi

Nacionalna oznaka kvalitete za dva matematička eTwinning projekta

I ove školske godine učiteljici matematike Diani Cindrić te učenicima sadašnjeg 7. r. dodijeljena je Nacionalna oznaka kvalitete za sudjelovanje u eTwinning projektima Poznate matematičarke 2024 i 100. dan škole Udruge Zvono 2024 u kojima su sudjelovali tijekom školske godine 2023./2024. eTwinning oznaka kvalitete dodjeljuju se učiteljima i nastavnicima za njihov pojedinačni projektni rad kao i rad s učenicima na temelju zajedničkog evaluacijskog okvira.

Stoga je Nacionalna oznaka kvalitete dodijeljena našim učenicima i učiteljici Diani za oba projekta koja je prijavila Nacionalnoj organizaciji za potporu (NOP) koja ocjenjuje kvalitetu odrađenih
projekata.

U projektima su učenici iz Hrvatske i ostalih zemalja, u međunarodnim i nacionalnim timovima istraživali o životu i radu poznatih matematičarki i matematičara, upoznali život i
rad poznatih znanstvenica, izradili stolni kalendar za 2024. godinu, istraživali i opisivali 100 matematičkih sredstava i pomagala koja su pronašli u kabinetu matematike.
Rezultate svih provedenih aktivnosti učenici su uz pomoć učiteljice prikazali u obliku e- knjige izrađene u digitalnim alatima BookCreator i StoryJumper.

Pripremila: Diana Cindrić